Sportovní odpoledne "Škola v pohybu"

Vážení rodiče, milé děti,

zveme vás na odpolední akci s názvem "Škola v pohybu"  -  leták

FC MAS Táborsko ve spolupráci s GTM OFS Tábor a MŠ Planá nad Lužnicí pro vás připravili sportovní akci na podporu pohybové gramotnosti předškolních dětí.

Přijďte si zasportovat na sportovní - tartanové hřiště u nádraží.

Dne 5. 6. 2021 od 16:00 hod. třídy: Pařezová chaloupka, Maková panenka a Motýl Emanuel, Rumcajs a Manka, Bob a Bobek.

Dne 6. 6. 2021 od 16:00 hod. třídy Včelí medvídci, Víla Amálka, Krtek, Ferda Mravenec, Rákosníček.

Sportovní program na  60 - 90 minut.

Budeme se na vás těšit.

Podzimní akce v zahradě MŠ

Podzimní hrátky ze zahrádky

Vážení rodiče, milé děti,

zveme Vás na zábavné odpoledne s úkoly a sladkou odměnou do zahrady Mateřské školy Pohádka. Akce proběhne ve dvou termínech.

Třídy: Víla Amálka, Krtek, Ferda mravenec a Rákosníček

Kdy: středa 29.9.2021 od 16.30 hodin.

Třídy: Pařezová chaloupka, Maková panenka a motýl Emanuel, Rumcajs a Manka, Včelí medvídci, Bob a Bobek

Kdy: čtvrtek 30.9.2021 od 16.30 hodin.

Těšíme se na Vás

zaměstnanci MŠ Pohádka

Školní pokladna - registrace

Vážení rodiče,

pro správu předplatného školních akcí používá naše škola program Školní program - pokladna ( skolniprogram.cz/login). Návod na registraci do tohoto programu najdete pod odkazem "registrace". Pro letošní rok je vybírána záloha ve výši 500,- Kč.  Pohyb peněž a jejich využití můžete kontrolovat ve výše zmíněném programu.

V případě dotazů můžete kontaktovat paní Jitku Mackovou v době od 11,00 do 12,00 hodin na tel. čísle 723 072 073.

Děkujeme - Mateřská škola Pohádka

návod na registraci - registrace

Informace k návratu ze zahraničí

informace k návratu ze zahraničí

Desatero pro rodiče

Desatero pro rodiče před nástupem dítěte do školky

10 dobrých rad, které usnadní vám i vašemu dítěti nástup do školky

1. Mluvte s dítětem o tom, co se ve školce dělá a jaké to tam je. Můžete si k tomu vzít obrázkovou knížku nebo si popovídejte s dítětem, které do školky už chodí (mělo by tam ale chodit rádo, aby se vaše dítě nevystrašilo barvitým líčením zlých zážitků). Vyhněte se negativním popisům, jako „tam tě naučí poslouchat“, „tam se s tebou nikdo dohadovat nebude“ apod.
  2. Zvykejte dítě na odloučení. Při odchodu např. do kina láskyplně a s jistotou řekněte, že odcházíte, ale ujistěte dítě, že se vrátíte. Dítě potřebuje pocit, že se na vás může spolehnout. Chybou je, vyplížit se tajně z domu. Dítě se cítí zrazené a strach z odloučení se jen prohlubuje.
  3. Veďte dítě k samostatnosti zvláště v hygieně, oblékání a jídle. Nebude zažívat špatné pocity spojené s tím, že bude jediné, které si neumí obléknout kalhoty nebo dojít na záchod.
  4. Dejte dítěti najevo, že rozumíte jeho případným obavám z nástupu do školky, ale ujistěte ho, že mu věříte a že to určitě zvládne. Zvýšíte tak sebedůvěru dítěte. Pokud má dítě chodit do školky rádo, musí k ní mít kladný vztah. Z toho důvodu nikdy školkou dítěti nevyhrožujte (dítě nemůže mít rádo něco, co mu předkládáte jako trest) – vyhněte se výhrůžkám typu „když budeš zlobit, nechám tě ve školce i odpoledne“.
  5. Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení by se nemělo příliš protahovat. Ovšem neodcházejte ani narychlo nebo tajně, ani ve vzteku po hádce s dítětem.
  6. Dejte dítěti s sebou něco důvěrného (plyšáka, hračku, šátek).
  7. Plňte své sliby – když řeknete, že přijdete po obědě, měli byste po obědě přijít.
  8. Udělejte si jasno v tom, jak prožíváte nastávající situaci vy. Děti dokážou velmi citlivě poznat projevy strachu u rodičů. Platí tu, že zbavit se své úzkosti znamená zbavit dítě jeho úzkosti. Pokud máte strach z odloučení od dítěte a nejste skutečně přesvědčení o tom, že dítě do školky dát chcete, pak byste měli přehodnotit nástup dítěte do školky. Případně se dohodněte, že dítě do školky bude vodit ten, který s tím má menší problém.
  9. Za pobyt ve školce neslibujte dítěti odměny předem. Dítě prožívá stres nejen z toho, že je ve školce bez rodičů a zvyká si na nové prostředí. Přidá se strach z toho, že selže a odměnu pak nedostane.  Samozřejmě – pokud den ve školce proběhne v pohodě – chvalte dítě a jděte to oslavit třeba do cukrárny nebo kupte nějakou drobnost. Materiální odměny by se ale neměly stát pravidlem, dítě by pak hračku vyžadovalo každý den.
  10. Promluvte si s učitelkou o možnostech postupné adaptace dítěte – s dítětem ze začátku můžete jít do třídy, dítě může jít jen na dvě hodiny apod.

Autor: PhDr. Simona Hoskovcová