U VČELÍCH MEDVÍDKŮ

Charakteristika třídy

Třída Včelích medvídků je třídou v přístavbě budovy, v přízemí. Tato třída má kapacitu 20 dětí.

Třída se nachází v přízemí MŠ, poslední vpravo. Je prostorná, světlá a působí velice útulně. Podlaha je pokryta zčásti kobercem, zčásti marmoleem. Ze třídy je přístup do koupelny a na WC. Před třídou je umístěna šatna dětí. V šatně má každé z dětí věšák, poličku a přihrádku pro obuv. U třídy je kuchyňka pro výdej stravy.

Ve třídě jsou domečky a police s hračkami, molitanové kostky, dětská kuchyňka, koutek s konstruktivními stavebnicemi, s didaktickými hrami, prostor pro výtvarné vyžití s rozmanitým materiálem a pomůckami. Jsou zde stolky s židlemi, kde má každé dítě své místo.  Pro hudební chvilky máme ve třídě elektronický klavír. Hraček, her a stavebnic mají děti dostatek a jsou jim volně k dispozici.

Dbáme na dodržování pitného režimu. Po celý den mají děti k dispozici svoje vlastní hrnečky s čajem či vodou a během dne si mohou dolévat, nebo požádat o dolití. Dítě si může určit porci jídla a může si samo přidat, nebo požádat o přidání. Ochutnat však dostane ode všeho. Snažíme se děti zapojit do přípravy jídla. Pomáhají rozdat nádobí. Při odpolední svačině si berou i jídlo z vozíku samy. Snažíme se dodržovat zásady zdravého životního stylu. Potřebu pohybu se snažíme nasytit při volné i řízené činnosti bezpečně ve třídě, na školní zahradě a atletickém hřišti. K tomu plně využíváme délky pobytu dětí venku. Občas vyrazíme na delší vycházku. Dbáme na to, aby do mateřské školy chodily děti zdravé, bez známek onemocnění.

Organizace vzdělávání

Třída je otevřena od 7.30 do 15.00.

Mezi 6.00 a 7.00 dopoledne a mezi 15.30 a 16.30 odpoledne se děti schází

a rozchází U MAKOVÉ PANENKY.

Mezi 7.00 a 7.30 a mezi 15.00 a 15.30 jsou děti ve třídě U RUMCAJSE.

Třídní učitelka: Hana Vlková